Fox: Biden volt gyakornoka lesz a második elnökjelölti vita műsorvezetője
Donald Trump úgy gondolja, az első szópárbajt ő nyerte demokrata ellenfelével szemben.
Donald Trump úgy gondolja, az első szópárbajt ő nyerte demokrata ellenfelével szemben.
Európában is terjed az USA-ban lábra kapott QAnon. A tengerentúlon már a politika felső köreiben is megjelent, Trump elnök hazafiaknak nevezte tagjait. A QAnon-hívők körében is első számú ellenség az univerzális háttérhatalommá minősített Soros György.
Beszólogatások helyett információk - ezt várja el a szervező, és nem véletlenül.
Az USA és a világ döbbenten követte Donald Trump és Joe Biden szócsatáját, amelyen képtelen volt úrrá lenni az amerikai televíziózás egyik legkeményebb interjúkészítőjének tartott moderátor. A két elnökjelölt időnként verbális utcai harcosok módjára esett egymásnak, a nézők semmivel sem tudtak meg többet kettejük programjáról, hatalmas dózist kaptak viszont egy bizarr politikai valóságshow-ból, ami a következő heteket-hónapokat jellemzi majd.
Donald Trump továbbra is csak ígéri a saját adóügyei tisztázását.
Egyedül Melania Trump volt különutas járványvédelmi szempontból.
Alig több, mint egy hónappal az amerikai elnökválasztás előtt megtartották Donald Trump és Joe Biden első elnökjelölti vitáját.
Trump korábban két jelölést is kapott a Nobel-békedíjra, a mostani a harmadik.
Méretéhez képest jóval nagyobb stratégiai jelentőséggel bír a kapcsolatait Izraellel normalizáló Bahrein. A síita többségű, Perzsa-öbölben lévő sziget feletti iráni–szaúdi rivalizálás sem új keletű.
Lehet-e az amerikai Legfelsőbb Bíróság tagja egy mélyen hívő katolikus, akinek gyülekezete csak a heteroszexuális házaspárok közötti szexuális kapcsolatot engedélyezi – ez csak egyike a számos kérdésnek Amy Coney Barrett kinevezése körül, akit az amerikai elnök a liberális Ruth Bader Ginsburg helyére jelölt. A demokraták attól tartanak, Barrett támogatásával akár a szabad abortuszhoz való jog, vagy Barack Obama egészségügyi törvénye is veszélybe kerülhet, de a történet most sem fekete-fehér.
Havi húszezer forintnak megfelelő adót fizetett Donald Trump, amikor elnök lett, a jogi és pénzügyi kiskapukat kihasználva pedig több százmillió dolláros nyereségeket titkolt el az adóhatóság elől - állítja a The New York Times. Azt korábban is lehetett sejteni, hogy az amerikai elnök adóügyeivel valami nincs rendben, most azonban egy élet adóelkerülési trükkjeit gyűjtötte össze a lap. Ha igazuk van, akkor Trump feje felett sötét felhők gyülekeznek: 2022-ig 421 millió dollárt követelhetnek tőle.
Átmeneti időre felfüggesztették a kínai videómegosztó letöltésének kormányzati tilalmát.
Megválasztásának évében, 2016-ban, valamint 2017-ben mindössze 750-750 dollár szövetségi jövedelemadót fizetett Donald Trump amerikai elnök – írta internetes oldalán a The New York Times című amerikai lap vasárnap.
Az amerikai elnök nem okozott meglepetést a jelölt személyével
A 48 éves, konzervatív Amy Coney Barrett kinevezése miatt sokan máris aggódnak.
Jó és rossz részei is vannak az EU új menekültügyi paktumának, de a magyarok továbbra sem akarnak nyílt társadalomban élni - mondta Orbán Viktor a Reutersnek. A miniszterelnök szerint Trump minden bizonnyal győzni fog, a Brexitért pedig leginkább az EU a felelős, a britek bátrak voltak a kilépéssel.
A műsorvezető szerint Donald Trump nagyon jó fej ember, és most is meg fogja nyerni a választást.
Donald Trump újra erősített a Kubával szembeni korlátozásokon.
Az amerikai-kínai kereskedelmi háborúban az USA elnöke 25%-os vámemelést rótt ki nemcsak kínai készárukra, de alkatrészekre is. A Tesla és más autógyárak emiatt fordultak most a bírósághoz mondván: a büntetővám önkényes intézkedés volt.